Hasta Yatağı Hakkında

0
362

Hastalar için özel yapılan hasta yatağının çeşitleri çok fazladır. Manuel ve elektrikli olarak başta ayrılırken gelişen teknoloji sayesinde yerinden kıpırdayamayan fakat her iki saatte bir yer değiştirmesi gereken hastalar için özel yapılmış bir başka yatak ise havalı yataktır.

Bildiğiniz gibi hasta karyolasında hastalara doğrulma vs. gibi konular da yardımcı oluyor ve konfor bakımından çok iyi geliyordu. Havalı yatakta da bunu yapabiliyorsunuz fakat çok daha güzel yanları var. Mesela yer değiştirmenize yardım ediyor, masaj uygulayarak kaslarınızı açıyor ve sizi gevşetiyor. Daha kısa süre içinde kendinize gelmenizi sağlamak için her türlü olanağı size sunuyor. Hatta kullanım bittikten sonra bile sırf masaj yapsın diye hala kullananlar bile vardır.

Havalı yatakta bulunan özel hava kabarcıkları sayesinde hem masaj yaparak rahatlamanızı sağlarken hem de derinizin yer değiştirmemekten dolayı yara iz vs. olmasını engellemektedir. Bu sayede hem siz dinlenmiş oluyorsunuz, hem de birisi size masaj yapmış gibi istediğiniz zaman masaj yaptırabiliyorsunuz.

Şikayetler olarak sadece bir şeylerin battığını, yumurta top tarzı şeylerin acıttığını söylüyorlar. Aslında bizim insanımız bu tarz şeylere alışık olmadığı için bunları söylüyorlar fakat Akapunktur’u bilseler bunu söylemeyeceklerdir.

Havalı yatağa özenle ve özel bir şekilde yerleşen bu top gibi şeyler masaj yapıyor ve özellikle Akapunktur tarzı masajda yapmaktadır. Akapunktur Çin’de doğmuş ve hala günümüzde en doğal ve en güzel masaj ve tedavi sistemidir.

CEVAP VER