Koltuk Nasıl Temizlenir?

0
115

Birçok ev hanımına eziyet ettiren ev koltukları şirketler tarafından nasıl temizlenir, kısaca bahsedelim sizler için. Hemen her şehirde temizlik firmaları bulunmaktadır. Örnek verecek olursak Antalya temizlik şirketlerinden bir tanesini gördünüz. Koltuğunuz için Antalya koltuk yıkama ile anlaştınız, peki nasıl temizliyorlar?

 

İlk olarak koltuklara kimyasal su verilir, bu sayede kirler ve lekeler yumuşar. Fakat dikkat etmelisiniz, her şirket kaliteli kimyasal su kullanmıyor, bu yüzden Antalya temizlik şirketlerine güvenebilirsiniz. Koltuk için kullanılan kaliteli kimyasal sular kesinlikle ne evdekilere nede evcil hayvanlarınıza asla zarar vermemekle birlikte bakterilerin de temizlenmesine yardımcı olur. Her noktasına kimyasal su ile makine yardımıyla su püskürttükten sonra fırçalama makinesi ile su püskürtülen bütün bölgelerde gezdirilir ve iyice kimyasal yedirilip temizlenilir.

 

Fırçalama ile iyice temizlenip yedirdikten sonra özel vakumlu elektrikli süpürge ile su yardımı ile temizlenilir. En ince detayına kadar temizleme yapılır. Makine önce su ile kimyasal su olan bölgelere su püskürtür ve vakum yardımı ile hepsini makine içine çeker. Bu sayede koltuklarınız çok kolay bir şekilde temizlenmiş olur. Son olarak kurulamaya verilir, mevsime göre bu değişmektedir. Yaz ayında ise dışarıda kuruturlar (ki bu en güzelidir), kış ayında ise kurutma makinesi ile vakum yapılarak kurutulur fakat yine de oda sıcaklığında belli süre bekletilir. Koltuklarınızın rengine, büyüklüğüne göre temizleme işlemleri ve kurutma işlemleri uzayabilmektedir. Tabi ki ücreti de buna göre değişmektedir.

 

CEVAP VER