Reklam Nedir?

0
98

Reklam, gazete, radyo, televizyon, dergi, sinema, billboard ve internet gibi yerler de aracılığı ile farklı ürün, hizmet ve malların gaye kişilere ve tüketenlere belirli bir masraf karşılığın da tanıtılmasına denir. Bu işin esas öğeleri; belli bir masraf karşılığında yapılması, lansman yaptıran şirketlerin belirli olması, mal, ürün veyahut hizmetlerin lansmanları yapılırken yaygın amaç kişilere ve tüketenlere hitap eden, seslenen, işitsel, görsel ve yazılı veya yazısız medya araç gereçlerin kullanılmasıdır.

Misal, Gaziantep reklam firmaları ile iletişime geçip Gaziantep reklamları, Gaziantep tabelaları sipariş ederek firmanızın, şirketinizin, cafe veya lokantanızın reklamını yapabilirsiniz. Reklam ayrıca tüketenler ürün, mal ve hizmetler, ve bunların tasarrufu üzerine malların nasıl, nereden ve hangi etiketler ile alınabileceği üzerine bilgi verip, tüketenlere doğru ürün ve malı almaları için yol yordam göstermektedir.

İşletmelerde pazar payının arttırmasında, etiket değerlerinin yükseltilmesinde, yeni imal anlaşmalarının tespitin de ve yaptırımlarının manipülasyon yapmasında mühim bir yardımcı öğedir. Tanıtım, sürekli stratejiler, sürekli yeni fikirler ve yaratıcılık gerekli kılan, icap ettiren bir ilke sanatıdır. Gaye kitlenin ve tüketenlerin kullandığı ve satın aldığı alışkanlık haline getirdiği bir mal ya da hizmetin akıllarda her zaman güncel kalmasının veyahut tüketen kişide bir başka etikete satış akıntısını yapmak ve reklam yolu ile gerçekleştirebilmektir. Reklam, size bir marka, etiket kazandıracaktır. Markanız veya etiketiniz var ise size avantaj olarak markanızın değerini arttıracaktır.

CEVAP VER